Tento eshop je určen výhradně osobám nad 18 let. Stránky obsahují sexuální a erotickou tématiku.

Přihlášení k účtu
0  
DomůPro zákazníkyPéče o produkty - Latex

Péče o produkty - Latex

PÉČE O PRODUKTY


LATEXOVÉ OBLEČENÍ


To nejdůležitější na začátek: nikdy k ošetření latexu nepoužívejte dětský olej, ani jiné mastné výrobky! Latex se tím nenávratně zničí. Používejte proto jen speciální přípravky pro péči a ochranu latexu!

K tomu, abyste si mohli vaše latexové oblečení užívat opravdu dlouhodobě a přitom zachovali jeho lesk a krásu, stačí dodržet několik jednoduchých pravidel.

Správné uložení latexového oblečení

Umytý a usušený latexový oděv by měl být před uložením nejdříve ošetřen silikonovým olejem. Ten zabrání především přilepení latexu během skladování a zároveň mu dodá lesklý efekt. Další velmi důležitou věcí je to, aby latex nikdy nepřišel do kontaktu s přímým slunečním zářením. A to ani při sušení, ani při skladování. UV záření může materiál nevratně poškodit a degradovat jeho zbarvení. Proto je důležité latex ukládat na tmavém místě.

Latexové oděvy by neměly přicházet do kontaktu s jinými textiliemi, kovovými předměty nebo jinými latexovými předměty. To může způsobit vznik skvrn nebo nechtěnou změnu barvy. Na tu jsou náchylnější zejména světlejší latexové barvy.

Správné praní latexového oblečení

Ideální je latex ihned po použití omýt. Mastnoty a pot latex poškozují a zkracují jeho životnost. Nejlepší je tedy latex ručně umýt ve vlažné vodě v umyvadle nebo ve vaně pouze s trochou jemného šamponu. Přidáním lžíce silikonového oleje zajistíte latexu stejnoměrný lesk a předejdete jeho slepení. Vyvarujte se pracích gelů, saponátů nebo jiných čističů!

Správné oblékání latexového oděvu

Zejména začátečníci se často potýkají s tím, jak si správně a pohodlně obléknout těsné latexové oblečení. Velkou škodu na latexu mohou způsobit zejména dlouhé nehty. Ty je dobré při oblékání používat co nejméně a dávat pozor, aby se do materiálu nevrývaly.

Při samotném oblékaní, prosím, nepoužívejte pleťové krémy nebo mléka. Nejlepším pomocníkem, jak se dostat do těsných latexových oděvů, je vždy silikonový olej! Ten je běžně používán v kosmetickém průmyslu, je proto samozřejmě dermatologicky testován, je bez tuku, bez zápachu a bez chuti a má i velmi příjemný „vedlejší účinek“ - vyživuje pokožku a dělá jí příjemně hebkou. Má i skvělé lubrikační a masážní vlastnosti, proto je vhodný i na kluzké hry s latexem.

Na co si dát pozor?

Především na měď a jiné neželezné kovy, které latex při kontaktu zbarví dorůžova. A na kovy obecně. Různé kovové díly, příslušenství, bižuterie či šperky, knoflíky, mince, spony na opasku nebo boty mohou na latexu zanechat skvrny, které již nepůjdou odstranit. Stejně škodlivý pro latex může být i kontakt s přípravky pro péči o tělo, parfémy nebo make-upem. Obecně řečeno – čím je latex světlejší, tím více je náchylný ke znečištění.

Plasty a umělé hmoty mohou latex také poškodit. Speciálně pokud obsahují plastifikátory. Ani hračky, které jsou vyrobené ze silikonu nebo jiných měkkých materiálů by neměly být v přímém kontaktu s latexem zbytečně dlouho, například přes noc. Materiál se může začít vlnit.

Pokud budete postupovat podle těchto jednoduchých pravidel, životnost svých latexových kousků výrazně prodloužíte a zážitky s nimi si i zpříjemníte.