Tento eshop je určen výhradně osobám nad 18 let. Stránky obsahují sexuální a erotickou tématiku.

Přihlášení k účtu
0  
DomůPro zákazníkyPéče o produkty - Kůže

Péče o produkty - Kůže

PÉČE O KŮŽI

Proč se musím starat o svoje věci z kůže?

Mnoho lidí si řekne, že kožené výrobky mají samy o sobě dlouhou životnost a odolnost. Bez pravidelné údržby a ošetření se však tyto vlastnosti postupem ztratí, což může vést i k nenávratnému poškození oblíbeného výrobku. Kůže je živý přírodní materiál a podobně jako dřevo reaguje na své okolí a neustále tedy ‘‘pracuje‘‘. Pravidelná dlouhodobá údržba také funguje jako účinná prevence, která také rozhodně vyjde levněji než jakékoli případné opravy.

Prevence

Stejně tak, jako se impregnují různé předměty denní potřeby nebo se staráme o svoji pokožku, tak i na kožené produkty existují speciální balzámy, které kůži ošetří a vytvoří ochranný film, které kůži vyživují a obnoví její přirozený vzhled. Nanesení ochranného přípravku není trvalé a mělo by se pravidelně opakovat, aby vám naše výrobky dělaly radost co nejdéle a zachovaly si co nejlepší kvalitu. Kůže může během užívání změnit barvu či získat patinu. Na toto myslete i při údržbě – pokud se kůže promáčí, mohou na ní vzniknout barevné mapy, podobně jako za použití nevhodných chemických látek. Třísloviny stále pracují a dávají koženým výrobkům život. Nezapomeňte tedy na to, že kůže se časem může lehce změnit a získat osobitý charakter. Nejdůležitější je však při výběru a před zakoupením Vaší kožené hračky zvážit k čemu Vám má sloužit. Nevhodné používaní a zátěž může Váš kožený výrobek zničit.

Odstranění nečistot, údržba a impregnace kůže

V našem sortimentu se nejčastěji setkáte s výrobky z hlazené kůže, tedy mají hladký a lesklý povrch a každá vada či nečistota je hned viditelná. Odstranění drobných nečistot je velmi jednoduché, lze je odstranit pomocí vlažné vody s trochou mýdla a jemného hadříku.

Charakteristickou vlastností hlazené kůže, je že se na ní snadno tvoří rýhy a škrábance od různých předmětů, nebo například nehtů. V této situaci Vám mohou pomoci přípravky ze včelího vosku. Většina podobných rýh jde tak snadno rozleštit a zafixovat, pokud nejsou opravdu hodně hluboké.

Tyto přípravky ze včelího vosku jsou i celkovou odpovědí na otázku jak na péči, údržbu a impregnaci - materiál je vyživen a nehrozí tak jeho praskání a zpuchření. Vosk také oživí původní barvu výrobku a zároveň jej ochrání před vlhkostí, která kůži škodí. Vždy jej ale používejte pouze na hladké usně.

Postup při aplikaci vosků:

 1. Naneste tenkou rovnoměrnou vrstvu na povrch výrobku.

 2. Krouživým pohybem rovnoměrně roztírejte měkkým hadříkem, nebo třeba houbičkou na nádobí. Hlazená kůže je porézní a vosk se bude pomalu vsakovat.

 3. Pro co nejlepší výsledek impregnace je vhodné po nějaké době rozetřít další vrstvu (nechat třeba přes noc pracovat).

Jak zacházet s koženými výrobky:

 1. Nikdy nepoužívejte chemikálie či saponáty, které by mohly kůži odmastit a nejsou určené pro ošetření usní.

 2. Nikdy nepoužívejte vosky a krémy na obuv – mají jiné vlastnosti a nemusejí být bezpečné pro sortiment našeho typu.

 3. Pokud výrobek nepoužíváte, zabalte jej do ochranného obalu. Nikdy výrobky dlouhodobě nenechávejte vystavené slunečnímu záření.

 4. Nikdy kožené výrobky nenamáčíme!

 5. Pokud je výrobek mokrý, vždy jej vysušte manuálně. Nikdy nesušte pomocí tepla! Topení, krb, fén atd., způsobí ztvrdnutí a možnou deformaci.

 6. Pokud odstraňujete skvrny, čistěte výrobek jako celek – nikdy pouze část.

 7. Vyhýbáme se mechanickému poškození

 8. K údržbě nubuku a semišové kůže používejte přípravky určené pro tento druh kůže. Nepoužívejte pasty a krémy pro péči o hladkou kůži!